
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | I²C |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 3.45 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Number of Channels | 8 |
| Sampling Rate | 225 Msps |
| Resolution | 1.5 B |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
